חיים באי ודאות: איך מתמודדים עם תחושת אובדן השליטה

איך מתמודדים עם אובדן שליטה

המציאות בה אנו חיים היא דבר דינמי ותנועתי ולפעמים אנחנו יכולים ללכת לאיבוד בהרגשה שאין לנו יכולת לשלוט על העתיד לבוא. התחושות שעלולות לצוף בנו ברגעים כאלו של אובדן השליטה הם מגוונות וכל אחת ואחד עשוי להגיב באופן שונה. במאמר זה אנסה להראות כיצד אפשר להתמודד עם תחושת אובדן השליטה וחיים באי ודאות.

החרדה היא חשובה במידה הנכונה

בתקופה האחרונה כולנו מסתכלים על עולם בחוסר ודאות, אנשים מתנהלים בחוסר הגיון ואפשר לראות שני סוגי התמודדות שאנשים נוטים לאמץ – חרדה והתעלמות. אלו התגובות הטבעיות ביותר שניתן לחוות ברגעים של אי וודאות, או שאנחנו מוסיפים מידע מהדמיון שלנו ונכנסים ללחץ או שאנחנו נוקטים בגישה ההפוכה שאומרת שאם אף אחד לא יודע כלום אז למה לי בכלל לחשוב על זה.

מנגנון החרדה שלנו הוא מנגנון טבעי שנמצא שם כדי לסייע לנו להתמודד במצבי קיצון. לא ארחיב על הנושא אבל אפנה את מי שמעוניין לקרוא מעט למאמר שכתבתי בנושא. כרגע רק חשוב שתתחילו להבין את המנגנון הזה ולראות כיצד הוא עובד וזה בלבד יאפשר לכם להתחיל להתמודד עם תחושת אובדן השליטה.

איך להתמודד עם תחושת אובדן שליטה

כדי לסייע לכם להתמודד עם תחושת אובדן השליטה הכנתי כמה טיפים קטנים שאני מקווה שיעזרו לכם בימים אלו: 

  • תרגול חשיבה חיובית – נסו לפנות עשרים דקות ביום לתרגול של חשיבה על דברים חיוביים 
  • קחו אחריות על מה שאפשר – תשחררו את המחשבות  על מה אין לכם שליטה עליו הן רק מושכות אתכם למטה ומעצימות את הפחד. במקומן התמקדו במחשבות ובדברים שמעצימים אתכם.
  • התמקדו בהווה – תרגלו  תרגולי חשיבה ונשימות כדי להתמקד בהווה. שחררו מחשבות על העבר, או על העתיד, ותתמקדו בהווה. בכאן בעכשיו, בנשימות שלכם, מערכת העצבים שלכם תתחיל להירגע באופן אוטומטי
  • הירגעות – מצאו את הדרך שלכם אל ההירגעות, לא משנה אם זה מיינדפולנס או דמיון מודרך
  • שמרו על קשר עם חברים ומשפחה – דברו איתם בטלפון, קיימו מפגשי זום ונסו להיות פעילים חברתית
  • המעיטו בצריכת חדשות– זה בסדר לראות חדשות ולהיות מעודכנים אבל שימו לעצמכם גבול. 

מחפשים עוד דרכים להתמודד עם תחושת אובדן השליטה? צרו עימי קשר לפגישת ייעוץ עוד היום ויחד נגלה מה הדרך שבה אוכל לסייע לכם באמצעות מגוון של שיטות כמו דמיון מודרך, פרחי באך, הילינג ועוד.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אולי יעניין אתכם גם:

מטפלת בשיטת המסע

טיפול בשיטת המסע לטיפול בחרדות

שבוע שעבר היו כמה רגעים שהרגשתי את מד החרדה שלי עולה. שיחות שניהלתי שלחצו לי על כפתורים, מצבים שונים שגרמו לי למד הלחץ לי להידחק,

נטע סימן טוב מיינדפולנס

להיות עם זה

לפני כמה שנים, כשרק התחלתי את לימודי הטיפול, הייתה לנו מנחה שהנחתה את הקבוצה  בפסיכותרפיה ממוקדת מיינדפולנס. ובעזרת הגישה של המיינדפולנס עברנו טיפול. באותה תקופה

דילוג לתוכן