איך עובדת שיטת המסע

שיטת המסע איך זה עובד

טיפול בשיטת המסע הוא חיבור לעצמך, זהו מסע שלוקח אותנו פנימה – להיכרות אמיתית וכנה עם עצמנו. את השיטה פיתחה ברנדון בייס ב-1999 לאחר שהרופאים דחקו בה לעבור ניתוח פולשני להצלת חייה אך ברנדון, שהייתה מטפלת הוליסטית ותיקה, החליטה לטפל בגידול בכוחות עצמה ותוך שישה שבועות וחצי הוא נעלם. שיטת המסע היא תהליך שמאפשר לנו לשחרר ולהרפות חסמים רגשיים כדי לרפא את עצמנו.

שיטת המסע של ברנדון בייס

עיקרה של השיטה מבוסס על חיבור בין המודע ללא מודע והמטרה העיקרית היא לשנות את דפוסי ההתנהגות האוטומטים שלנו באמצעות ההדרכה המסורה של מטפל בשיטת המסע. לאחר זיהוי הזיכרון שבו נרצה לטפל נוכל להתחיל בתהליך החשוב של סליחה. רק באמצעות סליחה אמיתית לאדם שפגע בנו נוכל לשחרר את הטראומה ולצעוד קדימה.

שיטת המסע היא טכניקה תרפויטית שמאפשרת לכל אדם להתחבר למקום בתוך עצמו שבו הרגשות והזיכרונות הנלווים להן מאוחסנים. הגישה למקום הזה אפשרית באמצעות ליווי צמוד ובטוח הניתן על ידי מטפל בשיטת המסע.

"סליחה אמיתית היא אחת המתנות המשחררות והמחלימות שאנחנו יכולים להעניק לעצמנו."

איך מתנהל טיפול בשיטת המסע?

שיטת המסע היא צלילה אל תוך עצמנו, אל זיכרונות ואירועים שחווינו בעבר כלא נעימים. בתהליך משותף עם מטפלת בשיטת המסע נתמודד עם החוויות והאירועים הלא נעימים מעברנו, אך בסוף התוצאה תהיה משחררת ומעצימה. 

בהתחלה פשוט נשב ונדבר. שיחה חופשית ללא מטרות מוגדרות שנועדה לעזור לנו לזהות דפוסי התנהגות שמגבילים אותנו. יחדיו נציף על פני השטח את הנושאים והרגשות שיוצרים אצלנו חסמים. לאחר מכן נכנס פנימה ובאמצעות תהליך של דמיון מודרך ומדיטציה ונאפשר לעצמנו להתחבר אל הלא מודע.

נתחבר לרגשות שלנו וניתן לרגש החזק והטהור ביותר לעלות מעצמו. נתחבר לרגש הראשוני שממנו נתחיל את התהליך. נרד שכבה אחר שכבה במורד הרגשות ולאט לאט ננקה אותם ונתחבר את החלק העמוק ביותר בתוכנו, המקום שברנדון בייס מגדירה כ"המקור" ובו אנו מסוגלים לראות את עצמנו בצורה נקייה טהורה. במהלך הירידה בשכבות הרגש יעלה זיכרון שקשור לרגשות שעלו. בזיכרון יעלו דמויות. שאותם אנחנו נפגוש בתהליך המדורה. 

בתהליך המדורה נעלה בעיני הדמיון את המטופל, המטופל בצעירותו, מדריך שמלווה את התהליך ואת האנשים הקשורים לזיכרון. במפגש הזה נאפשר לעצמנו לפרוק את הרגשות שלנו אל מול אותם אנשים שפגעו בנו ונוכל להשתחרר ולסלוח להם ולעצמנו.

בואו להתחבר לעצמכם עם שיטת טיפול ייחודית

אני נטע סימן טוב מטפלת מוסמכת בשיטת המסע,  בעבודה שלי אני משלבת מגוון שיטות טיפוליות ומתאימה לכל מטופל ומטופלת דרך ייחודית המתאימה להם, המורכבת משילוב של מגוון טכניקות כמו הילינג, מדיטציה, ריקול הילינג, פרחי באך ועוד. לפרטים נוספים והזמנת תורים אתם מוזמנים ליצור קשר איתי עוד היום. 

צרו קשר:

שתפו:

אולי יעניין אתכם גם:

כלים לוויסות חרדה בעת מלחמה

אירועי ה 7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל, מציפים בנו לא מעט חששות ופחדים, עמוקים וקיומים. בסרטון הבא הכנתי כמה כלים שיעזרו לכם להתמודד עם החרדות ועם

דילוג לתוכן