מה זה ריקול הילינג ואיך זה עוזר?

מה זה ריקול היליניג

מחפשים שינוי בחיים? בואו לגלות את שיטת האבחון שתשנה לכם את החיים לטובה, ריקול הילינג – שיטת אבחון ייחודית המשלבת נקודות מבט מדיסציפלינות שונות כדי לטפל במחלות ולפתור בעיות רגשיות.

אבחון באמצעות שיטת ריקול הילינג מציע דרך שונה להתבוננות אל תוך עצמנו. השיטה מאמינה בשילוב בין הגוף לנפש, בין הביולוגיה לרוח. המטרה היא לאתר היכן נמצא הקונפליקט שמהווה את הבסיס לבעיות שלנו.

מעט על ההיסטוריה של ריקול הילינג

מפתח השיטה, ד"ר ז'ילבר רנו, קיבל את ההשראה לכך משילוב של עקרונות ביולוגים עם עקרונות מעולם הרפואה הגרמנית החדשה ושילוב של אסכולות פסיכולוגיות ורוחניות שונות, לשיטה הוא קרא ריקול הילינג והיא מציעה נקודת מבט שונה – מחלות ובעיות בגופנו הן לא טעות אלה יש להן מטרה.

על פי עיקרי הריקול הילינג הגוף שלנו סופג הכל, אם חווינו אירוע טראומטי ולא עבדנו אותו – הטראומה נכנסת לתוך התאים שלנו ובסופו של דבר היא תחזור בצורה של מחלה או בעיה נפשית מסוימת. מדובר על תאוריה שלוקחת השראה מד"ר קרל יונג שאמר "מה שלא צף במודע שלי, יחזור כגורל". 

בבסיס של שיטת הריקול הילינג עומדת האמונה כי המוח שלנו מייצר מחלות כחלק ממנגנון אבולוציוני שמטרתו הישרדות. אם נצליח להבין את הסיבות שהובילו את הגוף לייצר את המחלה אז הגוף כבר לא יצטרך את המחלה והיא תעבור מעצמה. הבעיה מתחילה כשאנחנו לא מחוברים לעצמנו בעקבות הרגלים שלקחנו מהסביבה ומגבילים את הגוף ואת הנפש שלנו. 

קחו למשל זאבה ביער שמזהה איום על גוריה, האינסטינקט של הגוף שלה יהיה להגדיל את העטינים ולהפריש יותר חלב בזמן קצר כדי לחזק את הגורים בשעת המשבר. לאחר שהאיום יחלוף גופה של הזאבה יחזור לקדמותו. בגופה של אישה תופעה דומה עלולה להתפרש כמחלה.

איך עובדת שיטת הריקול הילינג?

תהליך הטיפול באמצעות השיטה דומה יותר לתהליך עבודתו של בלש. עם מטפלת בשיטת ריקול הילינג נצא למסע של שאלת שאלות, יחד נבנה ציר זמן ונמצא את שורשי הקונפליקט. המטרה שלנו היא להציף את הקונפליקט ולעורר את הזיכרון שמחובר אליו.

"כשאתה מובל בזיכרון אל העבר רחוק שלך או של הוריך, אתה מגלה רגע טראגי שבו הכול התחיל… הטראומה הרגשית הזו שקעה בגוף שלך. גם אם אנו כבר לא זוכרים אותה והיא לא נמצאת יותר במודע." (ד"ר רנו, מייסד שיטת ריקול הילינג).

לאחר שנמצא את הקונפליקט, נתחיל בתהליך ההתמודדות כדי לפתור אותו. בשלב זה חשוב לבחור מטפל שיש לכם חיבור איתו. יש הרבה שיטות וטכניקות לפתרון הקונפליקט אבל החיבור שיש לכם עם מטפלת בשיטת הריקול הילינג הוא הדבר החשוב ביותר.

אני נטע סימן טוב מטפלת בשיטת ריקול הילינג על ידי שילוב של אלמנטים שונים משיטת המסע, מדיטציה, שיחה והצפה של הקונפליקט ועוד שלל שיטות אשר להן היא הוסמכתי במרוצת השנים.

העבודה שאני מבצעת עם כל מטופל מותאמת אישית בהתאם וכוללת שילוב טכניקות טיפול בהן אני משתמשת. 

לתיאום של פגישת ייעוץ צרו קשר.

צרו קשר:

שתפו:

אולי יעניין אתכם גם:

כלים לוויסות חרדה בעת מלחמה

אירועי ה 7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל, מציפים בנו לא מעט חששות ופחדים, עמוקים וקיומים. בסרטון הבא הכנתי כמה כלים שיעזרו לכם להתמודד עם החרדות ועם

דילוג לתוכן