טיפול בשיטת המסע: "עם המטפלת המתאימה אפשר להתגבר על הכל"

המלצה על שיטת המסע

אני מאוד אוהבת לדבר ולכתוב על שיטת המסע שפיתחה ברנדון בייס. מדובר באחת משיטות הטיפול העוצמתיות ביותר שאני מכירה, ואחד הכלים המרכזיים בקליניקה שלי. מסתבר שלא רק אני אוהבת לכתוב ולדבר על השיטה. הבוקר חיכתה לי הודעה בתיבת המייל שלי מ- א', מטופל מהקליניקה. הוא כתב את המילים הבאות על שיטת המסע והתהליך שעברנו בקליניקה בשנים האחרונות, יחד עם בקשה לפרסם אותן בבלוג האתר כדי שכמה שיותר אנשים ידעו. 

"...מה זה שיטת המסע? זה כמו להאיר עם פנס על הפינות החשוכות של הנפש…."

הייתי בעיצומה של תקופה לחוצה. היתה לי תמיד תחושה של מתח סביב הראש, מה שהתפתח הרבה פעמים למיגרנה, עייפות, ואם לומר את האמת – תחושה כללית של דכדוך. היה לי קשה להניע את עצמי, מה שחיבל בקריירה ובפרנסה שלי. 

כל זה היה לפני כ- 4 שנים. באותה תקופה התחלתי לשמוע על 'שיטת המסע' מאנשים סביבי, שאמרו כמה שהשיטה שינתה להם את החיים ועזרה להם. היתה הידידה שסיפרה שהשיטה עזרה לה למצוא זוגיות, החבר שסיפר כמה השיטה עזרה לו לפרוץ דרך בקריירה, ועוד ועוד. אני מודה שאני לא מאמין בשיטות קסם, אבל החלטתי לנסות. סדנת המסע בהנחיית ברנדון בייס היתה אמורה להתקיים בנובמבר של אותה שנה ברשפון, ונרשמתי. 

הסדנה היתה חוויה. ברנדון בייס, מפתחת שיטת המסע, היא אישיות מרתקת. היא סיפרה למאות המשתתפים כיצד פיתחה את השיטה מתוך רצון לרפא את גופה בלי טיפולים פולשניים או אגרסיביים מדי. הבסיס לשיטה, לדעתי, מאוד הגיוני.  אם לתאר אותו בקצרה: 

לפי תיאוריות בתחום 'הזכרון התאי' שפיתחו מומחים כמו ד"ר דיפאק צ'ופרה, הגוף שלנו זוכר כל חוויה שאנחנו עוברים, בעיקר אלו הלא נעימות שפוגעות בנו, ובעיקר אם הן התרחשו בגילאים צעירים. כלומר, אם התרחש לנו ארוע טראומטי בגיל צעיר (לדוגמה: ריב עם חבר בגן, או אמא שכעסה עלינו), משהו מהארוע הזה ישמר איתנו, באופן שאנחנו כלל לא מודעים אליו – אך עשויה להיות לו השפעה עצומה על חיינו. בעיקר אם אנחנו נמנעים מלהרגיש את הרגשות שהחוויה מעלה, ומדחיקים אותם (ובואו נודה בזה, כמעט כולנו עושים זאת…).

תהליך של שיטת המסע הוא מעין מדיטציה מודרכת אשר מחברת אותנו עם רגש, תחושה או זכרון. המטפל מוליך את המטופל בנבכי הזכרון המודע והלא מודע, מאפשר להתחבר לחוויה הכואבת, לחוש את הרגשות שהיא העלתה אשר נאגרו בגופנו, וכך לשחרר את התקיעות שהם יצרו. חשוב באותה מידה – בסוף התהליך מתבצעת סליחה לכל האנשים שמקושרים לסיטואציה, זאת מתוך הבנה שנטירת טינה היא עוד מטען שאנחנו נושאים על עצמנו. 

איך כל זה עוזר לנו? הנה דוגמה מטיפול בשיטת המסע שערכתי בסדנה – גיליתי שהמתח שנשאתי איתי תקופה ארוכה התפתח מפציעה שחוויתי בגיל 8 כאשר נפלתי במהלך ריצה. בזמן הנפילה חשקתי שיניים, הדחקתי את הכאב, והעמדתי פני גיבור. אבל משהו מאותה החויוה נשאר תקוע בי – רגשות הכאב, הפחד להתקדם, העצב על כך שאמא כעסה עלי כי התלכלכתי ולא הבינה שאני פצוע… תת-המודע שלי קישר את הרצון שלי להתקדם לאותה חוויה כואבת. כדי למנוע פגיעה נוספת, דווקא כאשר נדרשתי להתקדם בעבודה – הוא עצר אותי עם חוסר אנרגיה ועייפות. בתהליך נתתי לעצמי את הזמן להרגיש את הכאב והעצב, וכך למעשה להוציא אותם מהמערכת שלי. סלחתי לעצמי על שנפלתי, לאמא על שלא הבינה, ומאחר והבנתי מהיכן נבע חוסר המוטיבציה – יכלתי לשחרר אותו. 

אחרי סדנת שיטת המסע, ובעיקר אחרי אותו טיפול, חזרתי לעבודה. עבדתי ביעילות ובהנאה שלא חוויתי מימי. 

שיטת המסע זה לא קסם: שינוי בחיים דורש תהליך

למזלי הבנתי ששינוי אמיתי דורש קצת יותר מסדנה וכמה טיפולים, והחלטתי לחפש מטפלת בשיטת המסע. כך הגעתי לנטע סימן טוב. 

כפי שגיליתי, נטע היא אחת המטפלות הוותיקות בארץ בשיטת המסע. מעבר לכך, היא מבינה את נפש האדם ואת החיים באופן עמוק ואמיתי – ידע שלדעתי חשוב שיהיה למטפל לא פחות מאשר בקיאות בשיטה כזו או אחרת. 

התחלנו בתהליך. לא ידעתי למה לצפות, רק ידעתי שאני יכול לחיות טוב יותר ממה שאני חי כרגע. אבל נטע הסבירה לי מה צפוי לנו – רק אני חי את חיי. היא כאן כדי ללוות אותי בדרך להגשמת מטרותי בעזרת שיטת המסע, טכניקות נוספות שהיא מוסמכת בהן, והידע שלה שאין שני לו. התפקיד שלה, היא אמרה, הוא רק לעזור לי לחקור את עצמי, להבין מה מנהל אותי, ואיך להיות 'אני' טוב יותר מאשר 'אני' שהייתי אתמול. 

איך נראה טיפול עם נטע סימן טוב? זה משתנה. לפעמים אני חווה משהו בימים שלפני ומעוניין לטפל בו – עצב, מתח, פחד, עייפות… במקרים כאלו אנחנו עשויים לעבור טיפול מסע, לדבר, לקבל תובנות על מה שעבר עלי באמצעות טכניקה שנקראת recall healing… פעמים אחרות אנחנו פשוט נפגשים, מדברים, ותוך כדי שיחה מתגלה הדבר שעליו נעבוד באותו מפגש (שוב, בעזרת שיטת המסע או טכניקות אחרות). פעמים אחרות אנחנו מגדירים מטרה ועובדים עליה תקופה מסויימת. למשל להגיע לפריצת דרך בעבודה באמצעות הרחבת תודעת השפע שלי, או לעבור תקופה קשה. 

העבודה עם נטע נשאה פירות מהר מאוד. בעזרת טיפולי המסע שערכנו הצלחתי להבין טוב יותר את הקשר שלי עם פרנסה ושפע ולהרוויח יותר. הבנתי טוב יותר מאיפה המתחים והכעסים שלי מגיעים. נהייתי רגוע יותר, קשוב יותר לבני משפחתי, ומבין יותר. אפילו הצלחתי להתגבר על הפחדים שמנעו ממני להתחייב למצוא זוגיות טובה, פגשתי בחורה מדהימה והיום אני גאה לקרוא לה אשתי. 

זה היה לפני כמעט 4 שנים. מאז אני מגיע לטיפולים אצל נטע סימן טוב באופן קבוע. בתקופות מסויימות אני מגיע אליה כל שבוע. בתקופות אחרות אני בא כל חודש, אפילו יותר… הדבר הכי חשוב הוא להמשיך. כי לגלות את עצמך זה מסע שנמשך כל החיים, וכל פגישה עם נטע היא כמו זרקור לתוך עצמי. 

אני ממליץ לכל אחד שרוצה להרגיש טוב יותר ולהפיק את המירב מהחיים לעבור טיפולים בשיטת המסע עם נטע סימן טוב, ולראות בזה כתהליך. הרווח כולו שלכם! 

בברכה, 

א'

מטופל מרוצה.

רוצים גם להתנסות בטיפול בשיטה העוצמתית הזאת?

מוזמנים לדבר איתי כאן>>

צרו קשר:

שתפו:

אולי יעניין אתכם גם:

כלים לוויסות חרדה בעת מלחמה

אירועי ה 7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל, מציפים בנו לא מעט חששות ופחדים, עמוקים וקיומים. בסרטון הבא הכנתי כמה כלים שיעזרו לכם להתמודד עם החרדות ועם

דילוג לתוכן